نتایج مسابقه غدیر خم ۱۴۰۰

همزمان با ۲۴ ذی الحجه و روز مباهله که جزو بزرگترین فضائل امیرالمومنین علیه السلام است. قرعه کشی مسابقه غدیر انجام شد.
مباهله به عملی گفته می‌شود که دو یا چند نفر که در مسأله مهم دینی با یکدیگر اختلاف دارند، در یکجا جمع شوند و با اصرار و تضرع به درگاه خداوند، از او بخواهند آن را که بر باطل است، رسوا و مجازات کند. جریان مباهله پیامبر اسلام با نماینده گان ساکنان نجران که منطقه مسیحی‌نشین حجاز در عصر پیامبر بود یکی از وقایع مشهور تاریخ اسلاماست که نشان دهنده حقانیت دعوت پیامبر و فضیلت همراهان ایشان یعنی علی، فاطمه و حسن و حسین علیهم السلام است.
مفسران و محدثان شیعه و سنی تصریح کرده‌‎اند که آیه مباهله (آیه ۶۱ آل‌عمران) در حق اهل‌بیت پیامبر صلی الله علیه و آله نازل شده است و پیامبر کسانی را که همراه خود به میعادگاه برد، فرزندانش (حسن و حسین) و دخترش (فاطمه) و علی علیهم‌السلام بودند. بر این اساس منظور از أَبْنَاءَنَا در آیه مدنظر، حسن و حسین هستند، همان‌طور که منظور از نسائنا فاطمه، و منظور از أَنفُسَنَا علی(ع) است.

 


نتایج مسابقه غدیر

۲۱۳۳ نفر در مسابقه ما شرکت کردند، ۱۶۰۹ نفر به بیشتر از ۸ سوال درست پاسخ دادند. از همه عزیزان شرکت کننده ممنون هستیم و جایزه اصلی این مسابقه قطعا نگاه مهربان امیرالمومنین علیه السلام هست که ان شالله به کرم ایشان شامل زندگی تک تک شرکت کنندگان خواهد شد.

 

اسامی برگزیدگان

جایزه ۵۰۰ هزارتومانی کمک هزینه سفر به مشهدمقدس

مینا وفایی شعار از همدان

حسنا عالی نژاد از همدان

 

۸ جایزه ۲۰۰ هزارتومانی

هدا کاتبی از کرج
صنوبر احمدی سعید از اهواز
مریم چلیر از حمیدیه
پروانه یوسفی از یاسوج
پروانه میرکمالی از هامون
میم سیداحمدی از تهران
فائزه احسانی از همدان
آرش محمدیا از همدان
مطلب قبلیمجموعه ای کامل از اعمال و ادعیه و آداب روز غدیر
مطلب بعدیداستان مباهله

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید