معرفی کتاب “ارمغان مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)”

بسم الله الرحمن الرحیم
ارمغان مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)/ ابوالقاسم دهقان
کتاب «ارمغان مهدی (علیه السلام)» از مجموعه کتاب های عمومی مباحث مهدویت است که توسط ابوالقاسم دهقان چناری نوشته شده است. این کتاب طی هفت فصل تنظیم شده است.
فصل اول به معرفی شناسنامه ای حضرت و هم چنین شمایل ایشان اختصاص دارد. هم چنین آیاتی که درباره وجود مبارک حضرت مهدی (علیه السلام) است را با شرحی مختصر آورده و احادیث حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) که راجع به حضرت مهدی (علیه السلام) است را ذکر کرده است.
فصل دوم به مسائل آخرالزمان نشانه های آخرالزمان و علائم ظهور حضرت مهدی (علیه السلام) پرداخته است.
فصل سوم موضوع انتظار را به میان می کشد و چند روایت پیرامون انتظار ذکر می کند.
فصل چهارم به نواب اربعه حضرت ولی عصر (علیه السلام) اشاره دارد و روایاتی در خصوص یاران ایشان و ویژگی های آن ها بیان می کند.
فصل پنجم بحث طول عمر حضرت را به میان می کشد و از قرآن، روایات و پیشینه تاریخی طویل العمر برای اثبات طول عمر حضرت مدد می گیرد.
رجعت موضوعی است که در فصل ششم کتاب مورد بررسی قرار گرفته است. علاوه بر رجعت در این فصل مدعیان دروغین علامت های شناختن حضرت هنگام ظهور و هم چنین ذکر اخبار غیب آن حضرت و بیان حکایت چند تن از افرادی که در غیبت کبری حضرت را دیده اند.
فصل هفتم کتاب که آخرین فصل نیز می باشد وظایف شیعیان در غیبت کبری را گوشزد می کند. و کتاب را با چند قطعه شعر به پایان می رساند.

مطلب قبلیمعرفی کتاب “اثبات مهدویت از دیدگاه قرآن”
مطلب بعدیمعرفی کتاب “اعیان الشیعه”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید