سلام و درود خدا بر سفیر و سالار حسین (ع) مسلم بن عقیل

سلام بر راه و رسم جاودانه و نسل و تبار آزادی خواهش
دلاورمردی که پیکر بی جانش از بلندای بام بارگاه ستم به زیر افکنده شد.
مسلم جان شیرینش را در راه امام زمانش فدا کرد

مسلم فرزندعقیل بن ابی‌طالب پسرعموى امام حسین علیه السّلام  و نماینده اعزامى آن حضرت از مکه به کوفه  براى بررسى اوضاع و بیعت گرفتن از مردم بود. او به علت خیانت کوفیان در کوفه بی یاور ماند و عاقبت به چنگ عبیدالله بن زیاد لعنه الله گرفتار شده، به شهادت رسید.

مسلم، فرزند عقیل بود و عقیل نیز فرزند بزرگ ابوطالب است. با این حساب، مسلم بن عقیل، برادرزاده على بن ابى طالب علیه السلام و پسرعموى سیدالشهدا علیه السلام است.

او از خاندانى پاک، شجاع و با فضیلت برخاست و زیر نظر عموى گرامى‌اش، على علیه السلام، و پسر عموهاى خود امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام پرورش یافت و از علم، تقوی و دیگر فضائل آن بزرگواران بهره‌مند گردید. مسلم در میان جوانان بنی هاشم، یکى از رشیدترین و مؤمن‌ترین چهره‌ها بشمار می‌‌رفت.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله‌‌، او و پدرش را ستوده است. در سخنى که از عقیل و پدرش یاد می‌‌کند، از مسلم هم ستایش می‌‌کند و خطاب به امام علی علیه السلام می‌‌فرماید: «فرزند او (مسلم) کشته راه محبت فرزند تو خواهد شد. چشم مؤمنان بر او اشک می‌‌ریزد و فرشتگان مقرب پروردگار بر او درود می‌‌فرستند

فرا رسیدن ماه عزا و سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را محضر شریف حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و اهلبیت عصمت و طهارت (ع) تسلیت عرض می‌نمائیم بیاییم با درس گرفتن از سفیر حماسه‌ساز حسین، ما هم سفیر و مبلّغ امام زمانمان باشیم

دانلود مداحی و روضه حضرت مسلم:

دانلود مداحی شماره ۱

دانلود مداحی شماره ۲

دانلود مداحی شماره ۳

مطلب قبلیفرمایش سیدالشهدا(ع) نباید روی زمین بماند
مطلب بعدیأَرْضُ کَرْبٍ وَ بَلاَءٍ (دشت اندوه و بلا)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید