دعای دیگر حضرت علیه السلام در قنوت

دعای دیگر حضرت علیه السلام در قنوت

نقل شده است حضرت مهدی(عج) در قنوت این دعا را می‌خواند:

اللّهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و أکرم أولیاءک بإنجاز وعدک و بلّغهم درک ما یأملون من نصرک واکفف عنهم بأس من نصب الخلاف علیک و تمرّد بمنعک علی رکوب مخالفتک واستعان برفدک علی فلّ حدّک و قصد لکیدک بأیدک و وسعته حلماً لتأخذه علی جهرهٍ أو تستأصله علی غرّهٍ (عزّهٍ) فإنّک اللّهمّ قلت و قولک الحقّ «حَتَّیَ إِذَا أَخَذَتِ الأَرْضُ زُخْرُفَهَا وَازَّیَّنَتْ وَظَنَّ أَهْلُهَا أَنَّهُمْ قَادِرُونَ عَلَیْهَآ أَتَاهَا أَمْرُنَا لَیْلاً أَوْ نَهَارًا فَجَعَلْنَاهَا حَصِیدًا کَأَن لَّمْ تَغْنَ بِالأَمْسِ کَذَلِکَ نُفَصِّلُ الآیَاتِ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ» و قلت «فلمّا آسفونا انتقمنا منهم و إنّ الغایه عندنا قد تناهت و إنّا لغضبک غاضبون» و إنّا علی نصر الحقّ متعاصبون و إلی ورود أمرک مشتاقون و لإنجاز وعدک مرتقبون و لحول وعیدک بأعدائک متوقّعون اللّهمّ فأذن بذلک و افتح طرقاته و سهّل خروجه و وطّی مسالکه و اشرع شرائعه و أیّد جنوده و أعوانه و بادر بأسک القوم الظّالمین و ابسط سیف نقمتک علی أعدائک المعاندین و خذ بالثّار إنّک جواد مکّار.
پروردگارا! بر محمّد و خاندانش درود فرست و با عمل به وعد? ظهور ولیّ امرت، دوستانت را به بزرگواری برسان و توفیق رسیدن به آرزوی یاری خودت را به آنان عنایت فرما و آنان را از شرّ کسانی که پرچم مخالفت با تو را برافراشتند و در برابر نهی تو، با سوار شدن بر مرکب مخالفت، به نافرمانی مشغول شدند، و خواستند که با سوء استفاده از مهربانی و کمک تو، از مجازات فرار کنند.
و خواستند با سوء استفاده از قدرت تو بر تو ضربه وارد کنند، نگه‌دار باش. البتّه که تو در برابرشان هر چه تمام‌تر بردباری به خرج دادی، تا در ملأ عام و به گونه‌ای که عبرت دیگران شوند، آنان را مجازات کنی و یا آنان را در همان غفلتی که دارند، ریشه‌کن نمایی.
زیرا که تو ای خدا! در قرآن کریم فرمودی و گفتار تو حق است: «تا زمانی که زمین زیبایی خود را یافته و آراسته می‌گردد و اهل آن مطمئن می‌شوند که می‌توانند از آن بهره‌مند گردند. ناگهان فرمان ما، شب هنگام یا در روز برای نابودی آن فرا می‌رسد، سرما یا صاعقه‌ای را بر آن مسلّط می‌سازیم و آن چنان درو می‌کنیم که گویی دیروز هرگز چنین کشتزاری نبوده است! این گونه نشانه‌های خود را برای گروهی که می‌اندیشند، شرح می‌دهیم.»
و نیز در قرآن کریم فرمودی: «امّا هنگامی که ما را به خشم آوردند، از آن‌ها انتقام گرفتیم.»
البتّه که در نزد ما مهلت به سر آمد و به پیروی از خشم تو بر دشمنان، ما نیز بر آنان خشم گرفتیم و ما با تعصّب و دلبستگی بسیار، به یاری حق برخاستیم و مشتاق رسین به دستورات توییم و در آرزوی وفا شدن به وعده‌ات نشسته‌ایم و در انتظار عملی شدن تهدیدهای قدرتمند تو بر دشمنان هستیم.
پروردگارا! اجاز? عملی شدن آرزوهای ما را بده و راه‌ها را باز کن و رسیدن به پایان راه و ظهور منجی را آسان کن و میسر رسیدن به آن منجی را در زیر پای ما نرم کن و مرامنامه و قانونش را تصویب کن و لشکرها و یارانش را تأیید کن و قدرت شکنند? خودت را به ستمکاران بنمایان و شمشیر انتقامت را در بین دشمنان کینه توزت بگستران و انتقام مظلومان را بگیر، زیرا که تو بخشند? با تدبیر هستی.

نویسنده: محمد رحمتی شهرضا-حسین احمدی
منبع: گوهرهای ناب در کلام امام زمان علیه السلام ۲۹۱-۲۹۴

مطلب قبلیدعای حضرت مهدی(عج) در قنوت
مطلب بعدیدعوتگری الهی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید